29-12-2016

הדס תגרי:

"עלי אלדגאמין בן 17 נהרג היום לאחר שנפל מגובה 8 מטרים באתר לבניית מחסן – ההרוג ה-47 באתרי הבנייה מתחילת השנה

כאן, במחסן הנבנה של חברת "גני טל לוגיסטיקה בע"מ", באזור התעשייה הצמוד לקיבוץ חפץ חיים, נפל היום (29.12.16 שעה 12:00) עלי אלדגאמין בן ה-17 מגובה 8 מ', נפצע אנושות, ונפטר זמן קצר לאחר מכן בבית החולים קפלן ברחובות.
על פי חוק אסורה העסקתם של קטינים בעבודות בגובה.

חברה יזמית: גני טל לוגיסטיקה בע"מ
חברה קבלנית: עלי סעדי הנדסה ובניין בע"מ.

זהו אתר בו נבנה מחסן גדול לאחסנת סחורה, כאשר בשלב זה עסקו בהתקנת מדפי המתכת בתוך המבנה. עלי המנוח עבד בהתקנת מדפי המתכת הנראים בתמונה למטה משמאל, לא מוגן מנפילה על ידי מעקות וללא ציוד מגן אישי. יתר על כן, העסקתם של קטינים מתחת לגיל 18 בעבודות בגובה אסורה לחלוטין, וממילא מובן שלא עבר הכשרה לעבודה בגובה כמתחייב על פי חוק. במקום לא נמצא שלט הכולל את פרטי החברה הקבלנית ומנהל העבודה המבצעים את העבודות באתר, כמתחייב על פי חוק, או כל שלט אחר המזהה את המקום או החברות הפועלות בו.

הודעה על מותו של עלי אלדגאמין פורסמה בדף הפייסבוק של עיירת מגוריו א-סמוע שבדרום הר חברון. עוד נכתב שהערב תועבר גופתו להוריו בעיירה.

משטרת ישראל פתחה בחקירה אודות נסיבות התאונה, אשר על פניה נראה שנגרמה מרשלנות חמורה בהתנהלות הבטיחותית באתר. יש לקוות שהחקירה תתנהל בנחרצות וביעילות המתחייבים מחומרת המקרה.
מנהל הבטיחות התעסוקתית הוציא הערב צו להפסקת העבודות במקום למשך שני ימי עבודה, כמתחייב על פי הוראת סע' 6א לחוק ארגון הפיקוח על העבודה, שלאחריהם יישקל הצורך בהמשך פעולות פיקוח להבטחת בטיחות העובדים במקום.

ב-27.12.15 נהרג מוחמד עליאן בן ה-17, תלמיד תיכון מעראבה בחופשת חג המולד, כאשר התחשמל למוות ממוכנת טיח באתר בניה בעפולה (שמואל שרון ושות' חברה לבניין בע"מ). הוא היה ההרוג האחרון בשנת 2015.
כמה עצוב – ומקומם – ששנת 2016 מסתיימת אף היא במותו של נער באתר בניה."