Left Menu
אנשי צוות קו לעובד

אנשי צוות קו לעובד

הכירו את אנשי הצוות של קו לעובד

עו"ד אוהד אמר

מנכ"ל
ohad@kavlaoved.org.il

אוהד נולד וגדל בעיר אופקים, שם התגבשה תפיסת עולמו המבקשת לצמצם פערים בחברה באמצעות קידום זכויות חברתיות. בעל תואר במשפטים ומדע המדינה ותואר שני במשפטים וזכויות אדם והתמחות בדיני עבודה. לאורך השנים אוהד לקח חלק במאבקים חברתיים ופעל לייצוג הפריפריה החברתית בישראל כדי לדרוש צדק חלוקתי ושוויון, ואת העשור האחרון הקדיש לעריכת דין קהילתית במסגרת הקליניקות המשפטיות באוניברסיטה העברית. הוא הפעיל מוקדי מיצוי זכויות לאוכלוסיות החיות בעוני בעיר ירושלים ובמזרח העיר, בשעה בה משברים מקומיים וקולות שעלו מהשטח הובילו אותו להקמת מיזמים לסיוע משפטי וקידום סדר יום חברתי בישראל.

"לאורך שנות הפעילות בשדה החברתי שאבתי השראה מעבודת קו לעובד – ארגון הפועל כשרגל אחת שלו נטועה היטב בשטח, מסייעת לאלפי עובדות ועובדים באמצעות צוות מקצועי ומסור, ורגל שנייה נטועה בקידום מדיניות ושינוי חברתי באמצעות עבודה ציבורית ומשפטית ענפה, במטרה לעצב את שוק התעסוקה כמשק בריא, פורה ושוויוני יותר. תפיסה זו מאפשרת לארגון לצמוח ולהתפתח, בעודו קשוב לצרכים אשר עולים מהרחובות הצדדיים והסמטאות החשוכות בחברה, ומביא את הקולות למסדרונות הכנסת ובתי המשפט".


עו"ד מיטל רוסו

עורכת דין במחלקה המשפטית
meytal@kavlaoved.org.il

למיטל תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים. היא הצטרפה לקו לעובד בשנת 2018 כדי לנהל את מחלקת הסיעוד, ולפני כן עבדה בעמותות ובמשרדי עורכי דין העוסקים בדיני הגירה וזכויות אדם.

"בעבודה שלי, לראשונה, אני רואה איך הצוות שלי ואני משנים חיים של אנשים. קו לעובד הוא כתובת ראשונה, פעמים רבות יחידה, עבור מהגרי עבודה בסיעוד – המגיעים אלינו כדי להיעזר בנו בבירור זכויותיהם אך למעשה מבקשים תמיכה רחבה יותר. מצבם עדין ומורכב, והם מתמודדים על בסיס קבוע עם מערך מסחרר של מכשולים בירוקרטיים. אחת המשימות שלקחנו על עצמנו היא העצמת העובדים על מנת שיעמדו עצמאית על זכויותיהם, ועל מנת שמעסיקיהם יכירו באנושיות שלהם".


עו"ד אלעד כהנא

ראש המחלקה המשפטית
aelad@kavlaoved.org.il

אלעד בוגר תואר במשפטים ו-B.A. כללי מהאוניברסיטה העברית. לפני שהצטרף לקו לעובד עבד כמדריך קליני ועורך דין בקליניקה המשפטית לזכויות פליטים באוניברסיטת תל אביב, וכעורך דין במוקד להגנת הפרט. מינואר 2020 אלעד מקדם מאבקים עקרוניים בקו לעובד, מייצג את עמדת הארגון בכנסת ועוסק בשינוי מדיניות.

"העבודה כאן מעניקה לי הזדמנות לסייע לאוכלוסיות שונות של עובדים. מכיוון שאני מאמין שיש להתייחס בכבוד לזכויות עובדים, חשיבותו של קו לעובד בעיני היא עצומה”.


עו"ד דיאנה בארון

מנהלת מחלקת מחקר ומדיניות ציבורית
diana@kavlaoved.org.il

 

לדיאנה תואר ראשון במשפטים ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני בדיני עבודה וזכויות אדם מ-University College London. היא עבדה כעורכת דין לדיני עבודה במגזר הפרטי ועבדה עם ארגון העבודה הבינלאומי בז'נבה. בשנים האחרונות עבדה דיאנה כראש תחום חינוך באגף קידום זכויות וקשרי ממשל בעמותת אלו"ט, והתנדבה במחלקת המדיניות הציבורית והמחקר בקו לעובד.

דיאנה היא גם קולנוענית עצמאית וסופרת! ספרה הראשון, "המתקן", יצא לאחרונה לאור בהוצאת פרדס.

"בעיניי קו לעובד מגדיר את הסמן הערכי, אליו על מקבלי ההחלטות לשאוף כשהם בונים מודלים להעסקת עובדים.ות מוחלשים.ות. הזרקור שהעמותה הפנתה במהלך 30 שנות קיומה לעבר החצר האחורית של שוק העבודה הישראלי חשף כשלי עומק בטריטוריה הזו, והעלה סוגיות הנוגעות למיצוי זכויות עובדים על סדר היום הציבורי. במשך שנים ארוכות חלמתי לעבוד בעמותה, וכמתנדבת זכיתי לקחת חלק בכתיבת דו"חות בתחומי הבריאות התעסוקתית והאכיפה. בכובעי החדש, כמנהלת המחלקה, אני מתכננת לרתום את ניסיוני וכישוריי למאמץ המשותף, החותר ליצור עולם עבודה מכבד, הוגן ובר קיימא".


איריס בר

רכזת סניף חיפה
iris.bar@kavlaoved.org.il

לאיריס תואר שני באנתרופולוגיה מאוניברסיטת חיפה. לפני שהצטרפה לקו לעובד, בשנת 2008, עסקה בארגון קהילתי ואקטיביזם ועבדה מספר שנים כעוזרת למנה"ח וחשב שכר. כיום היא מרכזת את סניף קו לעובד בחיפה ואת מערך הייעוץ בדוא"ל של העמותה, מלווה צוות מתנדבים מקצועי ונותנת מענה לעובדים ישראלים ולעובדי סיעוד.

"אני אוהבת את קו לעובד כי אני מרגישה שאני באמת עוזרת לאנשים. קשה לחולל שינויים גדולים במדיניות ובזכויות עובדים, אבל אני יכולה להבטיח שהעובדים המגיעים אליי יקבלו את הזכויות המגיעות להם, על בסיס החוקים הקיימים".


סמר ביידון

מנהלת פיתוח משאבים
samar.b@kavlaoved.org.il

סמר ביידון עובדת בארגוני חברה אזרחית למעלה משלושים שנה, מתמחה בפיתוח ארגוני ויישום תיאוריות  שינוי והיא סמר עובדת בשלוש שפות – ערבית, עברית ואנגלית.

עם סיום לימודיה ביוסטון, טקסס, עבדה במשרד הבריאות במחלקת בקרה ואיכות בטקסס, ובשנות התשעים חזרה לארץ והתחילה לעבוד בתחום פיתוח בינלאומי של ארגוני חברה אזרחית. לסמר ניסיון רב בהובלת צוותים והדרכתם בשלל ההיבטים של ניהול פרויקטים, ועם השנים היא יצרה חיבורים חזקים עם שותפים לדרך ותורמים בינלאומיים. הקשרים צמחו על רקע העבודה המקצועית של סמר בעיצוב פרויקטים, כתיבת בקשות למענקים וגיוס כספים בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים של ארגוני ענק דוגמת האו"ם, DFID, האיחוד האירופאי וקרנות פרטיות.

 "כשהצטרפתי לקו לעובד כבר הכרתי את צורת העבודה של הארגון מהערכות חיצוניות שערכתי לפרויקטים נבחרים. עכשיו, כשאני חלק מהצוות, נגלה לי בהדרגה עולם עשיר של עשייה, אכפתיות, מקצועיות ויושרה – ואני גאה להוביל את המחלקה הדואגת לכך שהעבודה החשובה הזו תימשך".  


ד"ר אירית פורת

מנהלת מחלקת עובדות סיעוד
irit.porat@kavlaoved.org.il

בעלת תואר דוקטור מהיחידה ללימודים בין תחומיים באוניברסיטת בר אילן, בתוכנית ללימודי מגדר. בעבודת הגמר בחנה את יחסי הכוח שבין מהגרות עבודה בסיעוד למעסיקיהן, בהשראת המדינה ומוסדותיה, ובעקבותיה כתבה את הספר "זרה מטפלת באמא", המדריך משפחות במבוך ההעסקה של מהגרות עבודה.

"קו לעובד הוא ביתי למעלה מ-15 שנה. כמתנדבת, סייעתי למהגרות עבודה בסיעוד ולמדתי איתן שהמשרד שלנו הוא אזור בטוח, בו הן יכולות להישמע ולקבל הדרכה וסיוע. כרכזת מחלקת הסיעוד, חובותיי גדלו ואני רואה בזאת זכות.

"חשוב בעיניי שהאורחים והאורחות שהזמנו לכאן, כדי שיטפלו בהורינו הזקנים יקבלו יחס הוגן ומוסרי. הסופר השווייצרי, מקס פריש, התייחס לתופעת מהגרי העבודה שהחלו להגיע לגרמניה מטורקיה, ואמר:  “We asked for workers, instead – we got people" – "הזמנו עובדים, קיבלנו בני אדם". עלינו לזכור זאת כשעובדת מבקשת לנסוע לחופשה בארצה, כדי לבקר את בני משפחתה אותם לא ראתה מזה שנתיים או יותר. עלינו להזכיר לעובדי התאגיד ולבני משפחת המטופל שמדובר באדם שנפרד ממשפחתו לתקופה ארוכה וכולם מתגעגעים מאוד. נסיעה לחופשה היא אחת הבקשות הקלות, ולפעמים מתעוררות נסיבות מורכבות וקשות יותר, סביבן עלינו להירתם ולהושיט יד".


עו"ד רשא אלעטאונה

מנהלת מחלקת עובדים ישראלים ועובדי משק בית
rasha@kavlaoved.org.il

לרשא תואר ראשון במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים. היא התמחתה בבית הדין לעררים, בו למדה סוגיות הנוגעות למבקשי מקלט, שוהים בלתי חוקיים ועוד. רשא עבדה כמשפטנית בעמותת איתך מעכי, המסייעת לנשים בעיקר למצות את זכויותיהן בעבודה, וב-2018 נבחרה כאחת מ-50 גיבורות חברתיות מטעם עיתון ידיעות אחרונות.

"למדתי משפטים כי מאז ומתמיד שאפתי לקדם צדק עבור קבוצות מוחלשות, ולפעול כדי לסייע לאנשים שקולם לא נשמע ואין ברשותם כלים לממש את זכויותיהם בעצמם. בקו לעובד, עמותה המסייעת לעשרות אלפי עובדים ועובדות, אני מצטרפת למאמץ הקבוצתי ומבקשת לחולל שינוי. להיות חלק מארגון הפועל למען אוכלוסיות הקרובות ללבי".


עו"ד ח'אלד דוח'י

מנהל מחלקת עובדים פלסטינים ומחלקה משפטית
chaled@kavlaoved.org.il

ח'אלד הוא בוגר תואר שני במשפטים מאוניברסיטת ססארי שבסרדיניה, איטליה. לאחר שעבד כעוזר משפטי בבימ"ש בבאר שבע ובהמשך במשרד עורכי דין פרטי, החליט להיעזר בהשכלה שרכש כדי לעזור לזולת. בשנת 2000 הגיש מועמדות לעבודה בקו לעובד, ובמהלך ראיון העבודה הבין כי יש מחסור במתנדבים באותו יום. ח'אלד נשאר לעזור, התאהב בקו לעובד והתחיל לעבוד.

"העבודה כאן תמיד מעניינת, וחשוב לי לדעת שיש לה משמעות. מכיוון שהעבודה שלי משפיעה לטובה על אחרים, אני מרגיש שאני מחולל שינוי".


ליאור מלכה

מנהלת מחלקת פליטים ומבקשי מקלט
lior.m@kavlaoved.org.il

לליאור תואר שני בלימודי פיתוח בינלאומי מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון בלימודי אפריקה מאוניברסיטת בן גוריון. לאור התעניינותה בעבודת קו לעובד, הגיעה כמתמחה למחלקת פליטים ומבקשי מקלט. לאחר שעבדה כשנתיים כאחראית קבלת קהל במחלקה, בתחילת 2022 עברה לנהל אותה.

"אני מרגישה שמעטים מתערבים לטובת קהילת הפליטים ומבקשי המקלט, ורואה כיצד הם מתקשים לממש את זכויותיהם. קו לעובד הוא מקום חשוב ביותר עבור העובדים – ואני שמחה להיות חלק מזה".


עו"ד אורית רונן

מנהלת מחלקת מהגרי עבודה בחקלאות
orit.r@kavlaoved.org.il

לאורית תואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות מהמכללה למנהל, ותואר במשפטים מהמרכז האקדמי רמת גן. בעבר עבדה כעורכת דין המתמחה בדיני הגירה ופליטים, ועבדה מספר שנים כמפיקת סרטים וסדרות דוקומנטריים.

החלה להתנדב בקו החם לעובדים ישראלים בשנת 2007, ובהמשך התנדבה במחלקת פליטים ומבקשי מקלט. אורית הייתה חברה בוועד המנהל של קו לעובד, וכיום חברה בוועד המנהל של א.ס.ף. – ארגון סיוע לפליטים. בשנת 2021 הצטרפה אורית לצוות קו לעובד כרכזת תחום חקלאות.

"התחלתי להתנדב בקו לעובד מיד כסיימתי את לימודי המשפטים, כדי לעזור לעובדים המוחלשים בישראל – אלו הקמים מדי בוקר לעבודה, מבקשים להתפרנס בכבוד ונעשקים על ידי המעסיקים והרשויות. היום, כרכזת תחום מהגרי העבודה בחקלאות, אני עדיין מתקשה להאמין למציאות אליה אני נחשפת מדי יום ביומו"


מרים ענתי

פיתוח משאבים
miriam.a@kavlaoved.org.il

למרים תואר שני בפוליטיקה ויחסים בינלאומיים מאוניברסיטת מילאנו שבאיטליה. לפני שהחלה לעבוד בקו לעובד, עבדה במשך 15 שנים בארגוני חברה אזרחית ועסקה בקידום זכויות אדם במערב ובמזרח אירופה, בדגש על זכויותיהם של מיעוטים פגיעים. מרים עבדה כמנהלת תחום החקלאות של קו לעובד לפני שעברה לעסוק בפיתוח משאבים. היא דוברת עברית, אנגלית, צרפתית ואיטלקית.

"אני מרגישה בת מזל על שאני עובדת בארגון בו הרקע של הפונה אינו חשוב, ומה שחשוב הוא שהפונה יהנה משוויון זכויות".


עבד אלחלים דארי

רכז פניות עובדים פלסטינים
abed@kavlaoved.org.il

לעבד תואר ראשון בסוציולוגיה ועבודה סוציאלית מאוניברסיטת בית לחם, ותואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת ביר זית. לפני שהצטרף לקו לעובד, בשנת 2011, עבד כ-14 שנים כרכז צוות בעמותת בית חנינא לקידום התארגנות קהילתית במזרח ירושלים. כשהחל לעבוד בקו לעובד בתל אביב, תכנן להישאר שלושה חודשים, אבל לאחר שהכיר לעומק את מהות העבודה של קו לעובד – החליט להישאר.

"העבודה בקו לעובד היא המשך טבעי לתחומים אחרים שעסקתי ​​בהם, ומתמקדת בעזרה לאנשים. עם זאת, למרות שהעבודה ממוקמת רחוק מביתי, תובענית ועמוסה, אני מעדיף לקשור את גורלי בגורל קו לעובד כי אני מרוצה מהישגיי ומהעבודה שלי כאן".


צאגה סהלו

מתורגמנית ומגשרת במחלקת מבקשי מקלט

Tsaga@kavlaoved.org.il

צאגה הגיעה לישראל ב-2009, ומתגוררת בתל אביב עם בעלה וארבעת ילדיה. למדה מנהל עסקים ותפירה, מסייעת לעובדים במיצוי זכויות ותופרת להנאתה. צאגה דוברת טיגריניה, אנגלית ועברית, והצטרפה לצוות קו לעובד בשנת 2022, כמתורגמנית. צאגה מסייעת בקבלת הקהל של מבקשי המקלט ומטפלת בפניות.

"אני אוהבת את העבודה בקו לעובד ומרגישה שאני תורמת לקהילה שלי. זה נעים לעבוד בארגון שפועל בצורה מיוחדת, שמעניק עזרה לכל האוכלוסיות באופן מקצועי ושוויוני. אני אוהבת את זה שמתייחסים לכולם באותו אופן".


אסיה לדיז'ינסקיה

דוברת ומנהלת מחלקת מדיה
assia@kavlaoved.org.il

לאסיה תואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה העברית. היא עלתה לישראל מברה"מ לשעבר וגדלה בירושלים – עיר בה נחשפה לכיבוש ולהשלכותיו על בסיס יומיומי. לאחר שעבדה בטלוויזיה במשך 17 שנה, עברה לעבוד בארגוני חברה אזרחית. לקו לעובד הצטרפה בשנת 2018, כחברת צוות ומתנדבת, והחלה לנהל את תחום המדיה של קו לעובד בשנת 2021.

"כשעבדתי בטלוויזיה נחשפתי לחוסר צדק על בסיס יומיומי וניסיתי להשמיע את קולם של חסרי הקול, לפחות על המסך. בקו לעובד אני יכולה לעשות את אותו הדבר באמצעות הכתיבה, ואני שואבת השראה מהנשמות היפות שעובדות לצידי".


ערפאת עמרו

עובד שטח בגדה המערבית
arafatamro@gmail.com

ערפאת מתמחה בזכויות עובדים של פלסטינים המועסקים בישראל. הוא עבד במשרד העבודה הפלסטיני במשך 13 שנה לפני שהצטרף לצוות העמותה, בשנת 2006, כעובד שטח. מחוץ לשעות העבודה ערפאת מתנדב באיגודי עובדים, ארגוני זכויות אדם ועמותות רפואיות הנותנות מענה לחולי סרטן ואוטיסטים.

"הקדשתי את חיי להגנה על זכויות עובדים פלסטינים – אחת האוכלוסיות המוחלשות והמנוצלות ביותר בישראל. אני מתמלא בתחושת גאווה ואושר בזכות עבודתי בקו לעובד, מכיוון שאנחנו מבטיחים שהעובדים יקבלו שירותים ברמה הגבוהה ביותר, ודואגים להשיג עבורם את זכויותיהם"


אוה אברהם

מנהלת אדמיניסטרטיבית
office@kavlaoved.org.il

לאווה תואר שני במתמטיקה מאוניברסיטת רוסטוב שברוסיה. לפני שעלתה לישראל עבדה ככלכלנית ראשית במחלקת המדינה לסטטיסטיקה, ולאחר העלייה (1991) למדה הנהלת חשבונות ועבדה בעמותה המסייעת לקשישים. אווה הצטרפה לקו לעובד כמנהלת משרד בשנת 2018, לאחר שנתיים במהלכן התנדבה בתחום הסיעוד בעמותה.

"חשוב לי שאנחנו, בקו לעובד, נתמוך בעובדים ונגן על זכויותיהם. אני יודעת כמה קשה כאן לעובדים פגיעים – ראיתי את זה בעבודה שלי כרואת חשבון העוזרת לאנשים מבוגרים".


נגישות