20-12-2017
עובד בניין נפצע היום באורח בינוני באתר בנייה של חברת "תדהר בנייה בע"מ" בתל אביב. בשנתיים האחרונות באתרי הבנייה של חברת "תדהר" נהרג עובד, שניים נפצעו באורח קשה וחלקו העליון של מנוף קרס.

היום בצהרי היום נפצע עובד, 32, באורח בינוני באתר בנייה ברחוב רוטשילד, בזמן העברת צינורות ברזל. בכניסה לאתר לא נמצא שלט שמפרט את זהות האחראים במקום. אבל חיפוש של מתנדבת שהגיע למקום גילתה שלט פרסומי שחשף את המידע: החברה היא חברת תדהר בנייה בע"מ.

רק בנובמבר שעבר מנכ"ל החברה, גיל גבע, צוטט כשהוא מבקר את ההפקרות הבטיחותית בענף הבנייה וקושר אותה לתחלופת כוח האדם בתחום, באמרו: "צריך להרים את הרף. בטיחות היא תרבות. מה שאתה מחפש כדי ליצור איכות ובטיחות זה יציבות בפס הייצור הזה – והיציבות הזו היום לא קיימת… אין יציבות בכוח האדם. בטיחות היא לא נקודה סטטית בחיים של פרויקט…. לא נוכל להשיג תרבות של בטיחות כשכל שנה, בנוסף לזה שפס הייצור הזה מתפרק, גם צריך להחליף את כל האנשים וגם לדבר ב-8 שפות. באיזה שפות לייצר בטיחות? בערבית? טורקית? מולדבית? סינית? אי אפשר לצפות להשיג תוצאות שכולנו רוצים אותם בלי לעשות שינוי עמוק ומבני בכל העולם הזה" https://nadlan.walla.co.il/item/3013221

אבל מילים לחוד ומעשים לחוד. בתחילת החודש הגיעו 100 עובדים סינים "חדשים" לעבודה בבנייה, וצוותו לעבוד באתרי החברה, הראשונה שמיהרה לחתום על העסקתם. שני העובדים שנפצעו קשה בשנתיים האחרונות היו סינים, העובד שנהרג היה ערבי ישראלי.

"חברת תדהר בע"מ", בסינית, ערבית, עברית או כל שפה אחרת. העובדים דורשים בטיחות בעבודה!